BT Dış Kaynak Kullanımının Bilinmesi Gereken 10 Önemli Faydası

BT hizmetlerinde dış kaynak kullanımının pek çok avantajı vardır. Kolaylaştırılmış bütçeleme, daha fazla teknoloji güveni, daha yüksek üretkenlik ve daha iyi moral, BT yönetimini stratejik olarak harici bir uzman ekibin ellerine bırakarak elde etmeyi umabileceğiniz faydalardan sadece birkaçıdır.

Bu blogda, BT dış kaynak kullanımının en önemli 10 faydasına göz atacağız. Bunları belirli bir sıraya göre listelemedik çünkü her şirketin bir BT hizmetleri firmasıyla çalışırken kendine özgü öncelikleri vardır. Ayrıca, farkında olunması gereken bazı BT dış kaynak kullanımı artıları ve eksilerine de göz atacağız.

BT hizmetlerinde dış kaynak kullanımının avantajlarından yararlanarak işletmenizin nasıl büyüyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Neden BT Hizmetlerinde Dış Kaynak Kullanımı? Avantajlar

1. Bütçeleme Öngörülebilirliği
Çoğu durumda, bölgenizdeki güvenilir bir MSP ile çalışmanın maliyeti, altyapınızı, bulut platformlarınızı, mobil cihazlarınızı ve siber güvenlik ihtiyaçlarınızı yönetmek için gerekli olan kurum içi personeli işe almaktan önemli ölçüde daha ucuz olacaktır.

Ancak bir MSP ile ortaklık doğrudan tasarruf sağlamasa bile bütçeleme sürecinizi daha tutarlı ve öngörülebilir hale getirecektir. Her ay ne kadar yardıma ihtiyacınız olursa olsun, tüm BT desteği için tek ve sabit bir aylık fatura, finans yetkilinize hizmetinizin dahili kalitesinden ödün vermek zorunda kalmadan daha iyi kararlar alma olanağı sağlar.

İşletmelerin %59’u dış kaynak kullanımının en büyük nedeninin maliyet olduğunu belirtiyor.

2. Günlük BT Güveni
Tam kadrolu bir dahili BT departmanı olmadan – ki bunu başarmak zor ve pahalıdır – işletmeler kaçınılmaz olarak “ağımızın istikrarını en üst düzeye çıkarmak için yeterince şey yapıyor muyuz?” diye merak etmek zorunda kalacaktır.

Saygın bir yönetilen hizmetler sağlayıcısı ile ortaklık kurmak bu soruyu kesin bir evet ile yanıtlar. Complete Network gibi deneyimli MSP’ler, en yaygın BT sorunlarına ve sorunlarına belgelenmiş çözümler getirecektir. Ortaklığın ilk birkaç ayı boyunca, bu birikmiş bilgiyi ağınızı hizalamak ve kronik istikrarsızlık kaynaklarını ortadan kaldırmak için kullanacaklardır.

Doğru yola girdiğinizde, yardım masası ekibi ve mühendisleri sizi maksimum üretkenlikte tutacak ve böylece BT sorunları hakkında bir daha asla endişelenmeyeceksiniz.

BT dış kaynak kullanımının faydaları ve işletmeniz için profesyonel hizmetlerin mi yoksa yönetilen hizmetlerin mi daha iyi bir seçenek olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ek kaynaklara göz atın:
Yönetilen BT Hizmetleri Nedir?
Yönetilen Hizmetler ve Profesyonel Hizmetler

3. Çeşitli Beceri Setine Erişim
Bir işletmenin BT’yi gerçek bir rekabet avantajına dönüştürmek için ihtiyaç duyacağı geniş “ağ mühendisi” veya “BT destek personeli” kategorisi içinde düzinelerce uzmanlık alanı vardır.

Bunlar arasında en azından iyi eğitimli bir yardım masası personeli, bulut bilişim uzmanları, siber güvenlik analistleri, bir teknoloji direktörü veya bilgi işlem müdürü (CIO) sayılabilir.

Bu rollerin her biri için işe alım yapmak, özellikle de üst düzey BT yeteneklerinin yoğunlaştığı büyük kentsel alanların dışında imkansızdır. Bir MSP, işletmenizin tüm bu becerilere tek bir iş ortağından erişmesini sağlayarak insan kaynakları (İK) personelinizin üzerindeki yükü azaltır ve size hem paraya hem de enerjiye mal olabilecek BT departmanı değişim döngüsünü ortadan kaldırır.

4. Ekibiniz Üzerinde Daha Az Stres
İyi bir MSP’nin amacı tektir: ana işinize odaklanmanıza ve BT konusunda endişelenmenize son vermenize yardımcı olmak. Güvene verilen değeri ölçmek zordur, ancak BT hizmetlerinde dış kaynak kullanımının hemen fark edeceğiniz somut operasyonel faydaları vardır.

En önemli işlerine odaklanabilen, mevcut en iyi araçlarla güçlendirilmiş, üretkenliklerini baltalayan arızalı veya modası geçmiş BT hayaleti olmadan bir personele sahip olmak, çalışan devrini azaltır ve morali artırır.

BT Dış Kaynak Kullanımının Faydaları

5. Sektör Uzmanlığı
BT hizmetlerinde dış kaynak kullanımının en önemli avantajlarından biri, sektör uzmanlarından edindiğiniz üst düzey bilgilere erişimdir.

Bu neden önemlidir? Sağlık hizmetleri, finansal hizmetler, hukuk hizmetleri ve diğer alanlardaki işletmeler genel BT desteğine ihtiyaç duymazlar; kendi sektörlerindeki kuruluşlara tam da ihtiyaç duydukları şekilde yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahip bir ortağa ihtiyaç duyarlar.

 

6. Siber Güvenlik Huzuru
Siber güvenlik, hizmet verdiğimiz işletmeler arasında en kalıcı teknoloji endişesi ve şüphe kaynağıdır ve bu zorluklarla yüzleşmenize yardımcı olması için dahili bir kaynak işe almak işe yaramayacaktır.

Güvenlik personeli çok pahalıdır ve zorluklarınız hakkında net bir fikriniz olmadan, ağ güvenliği zorluklarınızı kararlılıkla karşılamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm becerilere sahip olmayan bir kişiyi işe alabilir, sizi bölümleri bir BT hizmetleri firmasına dış kaynak olarak vermeye veya başka bir pahalı çalışanı işe almaya zorlayabilirsiniz.

Öte yandan bir MSP, size tek bir sabit ücret karşılığında siber güvenlik personelinden oluşan bir ekibin tamamını sunar.

7. Felaketlere Karşı Dayanıklılık
Doğal afetler, siber güvenlik sızıntıları, insan hatası ve ağ cihazı arızaları ciddi ağ kesintilerine ve şirketinizin on binlerce dolar zarar görmesine neden olabilir. Bununla birlikte, saygın bir MSP ile ortaklık kuran işletmeler, bu olayların neden olduğu kesinti süresi hasarını en aza indirebilecek felaketlerle yüzleşmek için sağlam ve belgelenmiş bir plana sahip olacaktır.

MBR Teknoloji ekibi, hizmet alanımızdaki küçük ve orta ölçekli işletmelere onlarca yıldır yardım ederek felaket kurtarma sürecini geliştirmiştir. Bu uzmanlık düzeyinin dahili bir BT ekibiyle kopyalanması imkansızdır.

8. Mevzuata Uygunluk
Kuruluşlar verimliliği artırmak, işbirliğini geliştirmek ve daha cazip bir kullanıcı deneyimi sağlamak için dijital teknolojilerine daha fazla odaklandıkça, mevzuata uyumlulukla ilgili zorluklar da önemli ölçüde artmaktadır.

9. Kapsamlı BT Yol Haritası
BT’niz değişen pazar koşullarını ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak ve personelinizin daha üretken olmasına yardımcı olmak için nasıl gelişiyor? Çok sayıda işletme bu temel soruyu yanıtlayamamakta, BT’lerini ve işlerini fırtınalı sularda dümensiz bırakmaktadır.

10. Rekabet Üstünlüğü
Birçok rekabetçi sektörde BT artık sadece sahip olunması gereken bir şey değil; iş başarısı ve başarısızlığı arasındaki farkı yaratabilecek temel bir yetenektir. Giderek artan bir şekilde, en sağlıklı işletmeler, teknolojik olarak eğrinin önünde olan ve müşterilerine tam olarak istedikleri şekilde tutarlı hizmet sunabilen işletmelerdir.

Muhtemelen BT dış kaynak kullanımı proje yönetiminin en büyük avantajı, köşenizde, sektörünüz için sınıfının en iyisi teknolojiyi iyi bilen ve işletmenizin sektörünüzdeki eğrinin önünde kalmasına yardımcı olabilecek bir BT ortağınız olduğunu bilmektir.

BT Dış Kaynak Kullanımının Dikkat Edilmesi Gereken Dezavantajları

BT dış kaynak kullanımı çok sayıda avantaj sunarken, karar verirken hem BT dış kaynak kullanımının avantajlarını hem de dezavantajlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

BT dış kaynak kullanımının bazı avantaj ve dezavantajlarına bakıldığında, yaygın endişelerden biri dış kaynaklı süreçler üzerinde kontrol ve görünürlük eksikliğidir. Ancak MBR Teknoloji gibi güvenilir bir Yönetilen Hizmet Sağlayıcı (MSP) ile ortaklık kurarak bu endişeler azaltılabilir. Çünkü şeffaf ve işbirlikçi bir yaklaşım sunarak sürekli iletişim ve karar alma sürecine katılım sağlıyoruz.

Güvenilir bir Yönetilen Hizmet Sağlayıcı seçerek, işletmeniz güvenilir ve stratejik bir ortaklığın avantajlarından başarıyla yararlanmak için BT dış kaynak kullanımının avantajlarını ve dezavantajlarını yönlendirmek için iyi bir donanıma sahip olacaktır.

  • Günümüz iş dünyasında, rekabet avantajı sağlamanın yolu güçlü ve sağlam bir dijital altyapıdan geçer. İş süreçlerinizin sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde işlemesi, müşteri memnuniyetini artırmanızı ve işletme büyümenizi desteklemenizi sağlar.

  • Ağ teknolojisi, şirketlerin çalışma, müşterilerle etkileşim ve yeni ürünler geliştirme biçimlerini şekillendiren, büyük stratejik öneme sahip bir alan haline gelmiştir. Ancak mobil cihazların, dizüstü bilgisayarların, IoT cihazlarının ve sunucuların etkileşime girdiği ve değerli verileri paylaştığı günümüzün dinamik ağ ortamları da kırılgan ve kesintiye açık olabilir. İşletmenizin doğru bilgisayar ağı desteğine ihtiyacı vardır.

  • Günümüzde, işletmenizin en yüksek potansiyelinde çalışmasını sağlamak çok önemlidir ve MBR Teknoloji bu noktada devreye girer. Türkiye'deki en iyi BT destek şirketlerinden biri olarak tanınan bizler, kendimizi benzersiz BT verimliliği, birinci sınıf güvenlik ve son teknoloji yenilikler sunmaya adadık.

  • Günümüz iş dünyasında, rekabet avantajı sağlamanın yolu güçlü ve sağlam bir dijital altyapıdan geçer. İş süreçlerinizin sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde işlemesi, müşteri memnuniyetini artırmanızı ve işletme büyümenizi desteklemenizi sağlar.

  • Ağ teknolojisi, şirketlerin çalışma, müşterilerle etkileşim ve yeni ürünler geliştirme biçimlerini şekillendiren, büyük stratejik öneme sahip bir alan haline gelmiştir. Ancak mobil cihazların, dizüstü bilgisayarların, IoT cihazlarının ve sunucuların etkileşime girdiği ve değerli verileri paylaştığı günümüzün dinamik ağ ortamları da kırılgan ve kesintiye açık olabilir. İşletmenizin doğru bilgisayar ağı desteğine ihtiyacı vardır.

Yorum Yazın