MBR Teknoloji Ne Yapıyor?

MBR Teknoloji şirketinizi/kurumunuzu dünya standartlarına getirmek için size özel ürettiği bilgi teknolojileri hizmetleri çözümlerini sunar. Şirketlerin bilgi teknolojileri alanındaki her türlü ihtiyaçlarına karşılık verebilecek uzman kadrosuyla standart prosedürlerin yanında inovatif düşünceler ile %100 müşteri memnuniyeti esaslı çözümler üretmektedir. Profesyonelliği en üst planda tutarak şirketinize değer katar.

Bilgi Teknolojileri Hizmetleri

Profesyonel ekibimiz, her biri konusunda uzmanlardan oluşmaktadır. Şirketinize / Kurumunuza en iyi hizmeti sağlamak için doğru analiz her zaman çok önemlidir. Gereklilik analizinin yapılmasından sonra size en uygun çözüm uygulama aşamasına geçmektedir.Araştırmanın önemi sonuçlandırma aşamasına da etki eder. Araştırmanın sıralamasına etki eden faktörler şirketinizden toplayacağımız verilere göre şekillenip iş akışlarının yönetilmesinde büyük etken olur. Böylelikle birbirini takip eden bu zincirde siz sadece arkanıza yaslanıp sizin için uyguladığımız hizmetlerin faydalarından yararlanmaya başlarsınız.

Uyguladığımız Bilgi Teknolojileri Hizmetleri ile ilgili sorularınız ve detaylı bilgi almak için lütfen iletişim bölümümüzden bize ulaşın. En kısa sürede uzmanlarımız tarafından size dönüş sağlanarak sektörünüz ne olursa olsun Bilgi Teknolojileri hizmetleri alanındaki ortağınız olmaya hazırız.

Sistem Danışmanlığı

Ticari başarı, artık ancak iyi planlanmış, tasarlanmış, kurulmuş ve kesintisiz hizmet veren bir altyapı ile mümkün oluyor.

Detaylı Bilgi
Ağ Danışmanlığı

Ağ Danışmanlığı

MBR Teknoloji olarak hedefimiz şirketlerin ağ performansını artırmak ve katma değerli sonuçlar elde etmelerini sağlamak.

Detaylı Bilgi
Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümleri

MBR Teknoloji ekibindeki sertifikalı güvenlik uzmanları ile kurumunuza uçtan uca güvenlik altyapılarının hizmetlerini sağlamaktayız.

Detaylı Bilgi
Sanallaştırma ve Bulut Sistemleri

Sanallaştırma Bulut Sistemleri

Sanallaştırma ve Bulut sistemleri kavramı günümüzde artık bir lüks değil geleceğin gittiği yönü gösteren tabela şeklindedir.

Detaylı Bilgi
Kurumsal Analiz Çalışmaları

Kurumsal Analiz Çalışmaları

Kurumunuza özel tasarlanan, analiz ile bilgi teknolojileri sistemlerinin; güçlü yanları, zayıf yanları, gelişebilecek bt fırsatları ve tehtidler analiz edilir.

Detaylı Bilgi
Yazılım Çözümleri

Yazılım Çözümleri

Kurumların ihtiyaçlarına uygun yazılım çözümlerini üretmek için sektör bağımsız bilgi ve birikimimiz ile sizlerin hizmetindeyiz.

Detaylı Bilgi
Özel Bilişim Denetlemeleri

Özel Bilişim Denetlemeleri

Bilgi sistemleri, günümüzde iş süreçlerinin temelini oluşturmaktadır ve süreçler üzerinde tesis edilecek kontroller de teknolojinin yardımı ile tesis edilmektedir.

Detaylı Bilgi
Portal Çözümleri

Portal Çözümleri

Microsoft Sharepoint, Microsoft Dynamics, Bayi yönetim sistemleri, Mobil mağaza denetim uygulamaları, Intranet çözümleri ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Detaylı Bilgi
Felaket Kurtarma Çözümleri

Felaket Kurtarma Çözümleri

Kurum / Şirket içerisinde herhangi bir problem olasılığına karşı verilerin sürekli korunması sağlayan felaket kurtarma çözümlerinin oluşturulması önemlidir.

Detaylı Bilgi
Veri Merkezi Çözümleri

Veri Merkezi Çözümleri

İhtiyacınız ister Ziyaretçi sayısı 20.000 kişi olan bir webserver olsun yada muhasebe sisteminizi yerli cloud sistemine taşımak isteyin her türlü veri merkezi çözümünde uzman ekibimiz ve son teknoloji global ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek için hazırız.

Detaylı Bilgi
Felaket Kurtarma Çözümleri

Anahtar Teslim Projeler

Kurumunuza özel çözümlerin uygulandığı anahtar teslim projeler ile yanınızdayız. Konusunda uzman ekibimizin yaptığı incelemeler ve sizlerin istekleri doğrultusunda tüm altyapı, yedekleme, yazılım çözümlerimiz ile uçtan uca hizmet vermekteyiz.

Detaylı Bilgi

Sunduğumuz Diğer Hizmetler

Son yıllarda özellikle internet kullanımının da artması üzerine bilgiye her yerden, her zaman erişebilme ihtiyacı da vazgeçilmez bir koşul olmuştur. İş ortaklarınıza ve müşterilerinize ulaşmak istedikleri verileri kesintisiz olarak sunabilmeniz günümüzün hızla büyüyen rekabet ortamında bir adım önde olabilmeniz için vazgeçilmez bir gereksinim olmuştur. Günümüzde BT sistemlerinin işe olan etkisi tartışılmaz bir durumda. Kesintisiz çalışan BT sistemlerine sahip işletmeler, BT departmanlarına yaptıkları yatırımları kısa süreler içerisinde geri kazanabilirken, bir diğer yandan da müşteri memnuniyeti gibi çok önemli bir konuda para ile sağlanamayacak bir katma değerin etkisinde yaptıkları iş üzerinde önemli boyutta hissetmektedirler.

Bilgi Teknolojileri Hizmetleri

Genel anlamda iş sürekliliği çözümleri, şirketlerin bilgi sistemlerinde çıkabilecek sorunlar nedeniyle veriye ulaşımın sağlanmasını gerektiren süreçlerde çıkabilecek sorunlarda bu süreçlerin minimum süre içerisinde tekrar hayata geçirilmesini kapsar. Bu anlamda yapılması gereken en temel iki plan aşağıda yer almaktadır.

İş sürekliliği planlaması (BCP – Business Continuity Planning )
Felaketten kurtulma planlaması (DRP – Disaster Recovery Planning)

MBR Teknoloji olarak belirli bir methodoloji çerçevesinde ve aşağıdaki konularda uçtan uca profesyonel çözümler sağlamaktayız:

 • Clustering Çözümleri
 • Failover Çözümleri
 • High Availability Çözümleri
 • Storage Mirroring Çözümleri
 • Data Replication Çözümleri

Gereksinimlerinizi görüşmek ve daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim bölümümüzden bize ulaşınız.

Tekrarlanabilir, belgelenmiş süreçler, Bilgi Teknolojileri Hizmetinin sunumu ve yönetimi için zorunludur. ITIL® yapısı, kaliteli Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi için etkili ve başarısı kanıtlanmış bir temel sağlar. Bir temel olarak, Bilgi Teknolojileri altyapısına güveni olan her türlü işletme ya da organizasyon içinde kullanılmak üzere tamamen ihtiyaca göre düzenlenebilir niteliktedir. Bununa birlikte, bu durum kendi zorluklarını da beraberinde getirir.

Hizmet Yönetimi

MBR Teknoloji, ITIL® Yapısı ile çalışma ve parametrik olarak temeli, daha sonradan organizasyon içinde ve seçilen teknoloji araç seti üzerinde kolayca ve etkili biçimde yerleştirilebilecek belirli ve kullanılabilir Müşteri süreçleri içinde şekillendirme üzerine geniş bir deneyime sahiptir. Hizmet Masaları, kullanıcıların ve müşterilerin Bilgi Teknolojileri ve işle ilgili konular ve talepler için tek irtibat noktası olduklarından birçok organizasyonun merkezindedirler. Hizmet Masası süreçlerinin ve temeli oluşturan teknolojinin verimli olmalarını ve organizasyonun taktik ve stratejik amaçlarına uymalarını sağlamak, kaliteli hizmet sunumunu kolaylaştırmak ve müşteri memnuniyeti seviyelerini korumak açısından en önemli konudur.

Hizmet Masası

MBR Teknoloji , Hizmet Masası çevresinde en iyi süreç uygulamaları ve teknoloji çözümlerini tasarlamak, uygulamak ve optimize etmek için müşterileriyle birlikte çalışır. Yaklaşımımız bir organizasyonun Bilgi Teknolojileri Altyapı Yönetim Vizyonunu ihtiva etmektedir ve uzmanlığımız değişim ve konfigürasyon yönetimi, varlık yönetimi ve sistem yönetimi gibi alanları içermektedir.
Gerçek hayatta edinilen deneyim ve Fikri Mülkiyet Hakkına dayanan çözümlerin desteklediği eşi olmayan sunum metodolojisi, işletme riski en aza indirilerek, amaçlara ulaşılmasını ve zaman çizelgelerinin kısaltılmasını sağlar.
Şunları sunuyoruz:

 • Süreç Danışmanlığı
 • Teknoloji Seçimi, Entegrasyon ve Uygulama
 • Teknoloji Güncelleme ve Geçiş Hizmetleri
 • Eğitim, İdare ve Destek
 • Bilgi Teknolojileri Hizmetleri
MBR Teknoloji; sektöre uygun çözümler geliştirme konusunda uzman uygulama geliştirme ekibi ile sektörünüz ne olursa olsun sorunların çözümü, işleyişlerin devamı ve standartların geliştirilmesi anlamında size destek olur. Bilgi Teknolojileri Hizmetleri konusunda partneriniz olmak için buradayız.

Proje Yönetimi

MBR Teknoloji olarak müşterilerimizle birlikte yürüttüğümüz tüm projelerde Proje Yönetimi hizmeti veriyoruz.

Uygulama Geliştirme ekibinde yer alan, proje yönetimi konusunda bilgili ve deneyimli Proje Yöneticisi arkadaşlarımız projelerin fikir aşamasından tamamlanmasına kadar her aşamada bulunmakta ve proje sürecini uçtan uca yöneterek gerçekleşmesini sağlamaktadırlar.

Proje yönetimi konusunda kullanılan birçok metodolojiye hakim olan ekibimiz proje fikri, müşterimizin çalışma şekli, projeyle varılmak istenilen nokta ve kapsamı gibi birçok değişkeni göz önüne alarak proje konusunda uygun metodolojiyi seçmekte ve uygulamaktadırlar. Uygun yönetici, çalışan ve metodoloji seçimi yapmanın kapsam, zaman, kaynak ve maliyet olarak tüm beklentiler konusunda istenilen sonuca ulaşılmasında anahtar bir rol oynadığını düşünüyoruz.

 • Analiz
 • Planlama
 • Yönetim
 • Değerlendirme & Ölçme

Yazılım Geliştirme

Yazılım teknolojileri, süreçleri ve programlama dilleri konusunda alanlarında yetkin kişilerden oluşan Uygulama Geliştirme (Yazılım) ekibimizle birlikte özellikle Internet Tabanlı Uygulamaları konusunda yazılım hizmeti veriyoruz.

 • Analiz
 • Planlama
 • Geliştirme
 • Test
 • Uygulama
 • Süreç Yönetimi
 • Konfigürasyon Yönetimi

Siz de işletmenize uygun bir çözüm arıyorsanız lütfen bize ulaşın.

Bilgi Teknolojileri Hizmetleri alanında KOBİ çözümlerimiz, tanımı itibari ile küçük ve orta birimli isletmelere yönelik uygulamalar ve çalışmalar içerir. KOBİ’lere sistem, ağ, güvenlik, yazılım entegrasyonu, ofisler arası bağlantı, İnternet üzerinden telefon hatları ve sektörel çözümler haricinde uyguladığımız çözümler ile işletmelerini çok daha hızlı ve sağlam bir biçimde büyütürken sizlerin destekçileri olacağız.

KOBİ’lere özel geliştirilmiş;

 • MBRPlusGreen
 • MBRPlusBlue
 • MBRPlusVIP

olarak 3 adet çözümümüz vardır.

MBRPlusGreen: Yeni gelişmekte olan yada yeni kurulmuş olan küçük ölçekli işletmeler için uygun bir çözümdür. Bilgi teknolojileri anlamında tüm eksiğini kapatacak bir yapıya sahip olan Kobi danışmanlığı sayesinde kobiler sadece kendi işlerine konsantre olurlar. Son kullanıcı destekleri,sunucu bakımları, güvenlik duvarı çözümleri ve dahası bu pakette ücretsizdir.

MBRPlusBlue: Orta büyüklükte olan üretim planlama ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi veri barındıran ve yönetilmesi gereken sistemlerin bulunduğu şirketler için uygun bir çözümdür.. Green pakete ek olarak veritabanı, yazılım ve yedekleme çözümleri ücretsizdir.

MBRPlusVIP: Sadece özel hizmet isteyen müşterilerimiz için “özel” bir çözümdür. İşletme yönetimi,marka yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi dahil olmak üzere tüm otomasyon sistemi projelerinin yönetimini yapmakta bunlara ek olarak haftalık raporlamalar,yeni geliştirme analizleri, yama yönetimleri ve dahası bu pakette ücretsizdir.

Neden MBR Teknoloji?

Sizden Gelen Yorumlar

MBR Teknoloji ile işletmenizin çok daha aktif çalışan bir bilgi teknolojileri altyapısı oldu. Çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Alper Aydın, Abayapı

Şirketimize göstermiş oldukları hızlı ve proaktif çözümler için teşekkür ederiz.

İlkay Abacı, Mineteko