Ağ Danışmanlığı

Ağ Danışmanlığı

Ağ Danışmanlığı; Tek lokasyonda yada globalde hizmet veren bir kurum olmanızın en temel bilgi teknolojileri ihtiyacı kişiler ve sistemlerin birbiri ile iletişimidir. Bu iletişimin sağlıklı olması sizin diğer sistemlerinizin çalışma performanslarını etkilemektedir. MBR Teknoloji olarak hedefimiz şirketlerin iş performansını artırmak ve katma değerli sonuçlar elde etmelerini sağlamak üzere ağ (LAN, WAN, 4.5G, Fiber vb.) teknolojilerini verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmaktır.

Ağ Danışmanlığı

Şirketinizde kullanılan yada kullanılmak istenen yeni bir yapınızın tüm süreçleri uzman Ağ Danışmanlığı ekibimiz tarafından planlanmaktadır. Açık yada kapalı devre sistemleri, uzak ve yerel ağ sistemleri yada güvenli ağ sistemleri hakkında uzman ağ danışmanlığı ekibimiz sizlere hizmet vermektedir.

Ağ Analizi

Altyapınızda bulunan marka bağımsız tüm trafiğin analizi yapılarak uygun raporlar sonucunda gereksiz servisler ve trafikler tespit edilir. Bu tespitlerin sonucunda sunulan analiz raporunda trafiğinizin yüzde (%) birimi olarak kaliteli ve verimli çalışmasını sağlamak için uzman ekibimiz hizmetinizdedir.

Ağ Tasarımları

Yerel ağlarınız için, Dağınık ağ yapılarınız için en uygun çözümleri uzman Ağ danışmanlığı ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Perakende sektöründe bulunan yüzlerce mağazası olan bir firmadan 1’den fazla ofisi bulunan tüm şirketler için uyguladığımız tasarım hizmetleri altyapınızdaki iletişim problemlerini en aza indirerek işinizi yapmaya konsantre olmanızı sağlar.

Ağ İyileştirmeleri

Mevcut ağınızda kullanılan tüm bileşenlerin listeleme işlemleri ardından kullanılan envanter yapınıza göre en iyi çözümleri sunmak için uzman ağ danışmanlığı ekibimiz tarafından size destek olunmaktadır. Performans sorunları ve uyum sorunları analiz edilerek ağınızı en iyi şekilde kullanabilmeniz için destek sunmaktayız.

Hizmet Verilen Ana Konular

  • Marka bağımsız ağ yapısının planlanması, ihtiyaç analizi, entegrasyon hizmetleri

  • Ağ trafiği analizi (Gereksiz servis tespiti, Verimlilik çalışması, konsolidasyon çalışması)

  • Mevcut ağ sistemlerinin iyileştirmesi ve bakım çalışması gerçekleştirilmesi

  • Yerel, uzak, kapalı devre ağ tasarımlarının gerçekleştirilmesi.

  • Apn Kurulumu (3G, 4G, 5G, GPRS) ve kablosuz ağ yapıları

İletişime Geç

Siz de hizmetlerimizden faydalanmak ister misiniz?

Uzman kadromuz ile size uygun olacak en iyi hizmeti sunmak için hemen bizimle iletişime geçin.
İletişime Geç