Özel Bilişim Denetlemeleri

Özel Bilişim Denetlemeleri

Özel Bilişim Denetlemeleri;Bilgi sistemleri, günümüzde iş süreçlerinin temelini oluşturmaktadır ve süreçler üzerinde tesis edilecek kontroller de teknolojinin yardımı ile tesis edilmektedir. Süreç ve kontrollerin uygulamada olmamaları halinde, eksik, yanlış ve geçersiz veri üretme olasılığı vardır. BT denetimi konusunda farklı standartlar ve en iyi uygulamalar mevcuttur.

Özel Bilişim Denetlemeleri

Bu çerçevede CoBIT başta olmak üzere, kurumların tabi olduğu mevzuat, bulunduğu sektör, bilgi teknolojilerinin kurum süreçleri içerisindeki kritikliği göz önüne alınarak farklı standartlara göre BT kontrollerinin tesisi ve denetimi mümkündür. Yalnızca mevzuat değil, teknolojinin günümüzde kurumlar için taşıdığı önem de BT denetimlerini gerekli kılmaktadır.Geçtiğimiz dönemde, BT denetimleri, BT süreçleri üzerindeki kontrollerin değerlendirilmesinin yanı sıra, siber güvenlik, yazılım varlık yönetimi, BT mimarisinin değerlendirilmesi, uygulamaların fonksiyonel gereksinimleri karşılama yeterliliği konusunda özel amaçlı değerlendirmeleri de kapsar hale gelmiştir.

Web Uygulamaları Denetlemeleri

Web uygulama katmanında firewall’ların tespit etmesinde sorun yaşadığı yada engelleyemediği noktada ilgili sertifikasyonlara sahip Özel Bilişim Denetlemeleri ekibimiz sizlere destek vermek için hazırdır. Gerek bankalar nezlinde gerekli olan(PCI/DSS) denetlemeler gerekse Pentest aktivitelerinde kullanılan metotlarla web uygulamalarınızı denetleyerek güvenliğinizi bir yukarı seviyeye taşımaktadır.

Sunucu ve Depolama Sistemleri Denetlemeleri

Sunucu ve Depolama sistemlerimiz kurumumuzda kullandığımız en kritik verilerin barındığı kilit noktalardır. Bu kategoriye giren tüm Bilgi Teknolojileri bileşenlerinin en üst düzeyde güvenliğe sahip olması gerekmektedir. Konusunda uzman Özel Bilişim Denetlemeleri ekibimiz size bu üst düzey güvenliği sunmak için hazırdır.

Sosyal Mühendislik ve Kurum İçi Denetlemeler

Kurumunuza özel tasarlanan senaryolar ile şirket içi çalışanlarınızın güvenlik zaafiyetleri minimuma indirecek eğitim ve raporlama çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan ön incelemelerden sonra belirlenen senaryolara göre kurum içi güvenlik eğitimleri verilerek bilinçlendirilme çalışmaları yapılmaktadır.

Hizmet Verilen Ana Konular

  • Yerel, Geniş, Sanal Özel ağ, Kablosuz ağ Güvenlik denetimleri

  • Web Uygulamaları Güvenlik Denetimi

  • Sunucu ve depolama güvenlik denetimleri

  • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Denetimi

  • Sosyal mühendislik ve son kullanıcı testleri

İletişime Geç

Siz de hizmetlerimizden faydalanmak ister misiniz?

Uzman kadromuz ile size uygun olacak en iyi hizmeti sunmak için hemen bizimle iletişime geçin.
İletişime Geç